Wypalenie Zawodowe

Czujesz bezsens, monotonię i brak motywacji? Jeżeli tak, to znaczy, że w Twojej karierze nadszedł czas na zmiany. Wypalenie zawodowe dotyka każdego, prędzej czy później. Wykorzystując tę sytuację w odpowiedni sposób, możesz wiele zyskać i wprowadzić efektywne zmiany na swojej ścieżce zawodowej oraz samorozwoju. Syndromem, z którym boryka się coraz więcej Polaków jest wypalenie zawodowe. Objawy i leczenie nie są proste, a przyczynami mogą być m.in. brak sukcesów w pracy, zmęczenie, wyczerpanie, czy też zbyt niskie wynagrodzenie. Często przyczyną wypalenia zawodowego jest również zła organizacja czasu pracy lub nieradzenie sobie ze stresem. W tych czasach zdrowie psychiczne jest dla nas jednym z elementów komfortowego życia. Jeżeli od dłuższego czasu czujesz stres i brak sensu swojej pracy, to znak, że najprawdopodobniej dopadło Cię wypalenie zawodowe. Jeżeli nie jesteś pewien czy ta sytuacja dotyczy Ciebie, polecam przed kontaktem ze mną wypełnić jeden z testów: MBI (Maslach Burnout Inventory) lub LBQ (Kwestionariusz Wypalenia Zawodowego). Natomiast, gdy zauważyłeś u siebie powyższe objawy, to czas, by podjąć konkretne kroki na swojej ścieżce zawodowej. Jako specjalista od wypalenia zawodowego mogę zaproponować Ci jedno z poniższych rozwiązań.

Konsultacja, autorski test i szczery wywiad odnośnie objawów i konsekwencji w obliczu wypalenia zawodowego

Jeżeli jesteś osobą, która przez pracę jest wyczerpana psychicznie, fizycznie i emocjonalnie oraz nie spełnia się w swojej profesji, pewnie czujesz wypalenie zawodowe. Objawy, jakie towarzyszą temu zjawisku to nie tylko osłabienie i zmęczenie, ale także niskie poczucie własnej wartości i ogólny negatywny stosunek do życia.

Profesjonalne wsparcie, audyt kariery zawodowej, jak i psychologiczne wskazówki radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym

Jeżeli czujesz, że towarzyszą Ci problemy w pracy, a przy tym nie możesz poradzić sobie z cynizmem i agresją, powinieneś zasięgnąć porad specjalisty. Zmaganie się z wypaleniem zawodowym prowadzi do rozwijania się innych problemów, także w życiu prywatnym. Jeśli czujesz, że nie może znaleźć balansu między życiem prywatnym i zawodowym, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zmiana pracy. Stres, jaki Ci towarzyszy w obecnym zawodzie, nie wpłynie pozytywnie na Twój rozwój!

Wywiad psychologiczny, test na poziom motywacji i/lub satysfakcji z pracy

Skorzystaj z usług psychologa biznesu. Coraz więcej Polaków cierpi na objawy wypalenia zawodowego. Jeżeli nie wiesz kiedy zmienić pracę, czujesz się przemęczony/a i zestresowany/a pomogę Ci wrócić na właściwe tory Twojej kariery zawodowej. Wypalenie zawodowe to coś, co nie pozwala normalnie żyć. Zadbaj o satysfakcję w swojej pracy, a odzyskasz zdrowie i energię.

„Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie”

Jonathan Carroll